Przejdź do głównej zawartości

Krem paprykowy

Dzień dobry ! 

Na dworze robi się coraz chłodniej, zima ponownie zaskakuje. Osobiście nie lubię zimna i takiej pogody, chociaż jak jest mróz i świeci słonko, to ma w sobie urok. 
Na takie zimno polecam pyszne rozgrzewające zupy krem. Dzisiaj krem paprykowy z imbirem. 
Imbir działa rozgrzewająco, bakteriobójczo i nadaje ostrzejszy smak zupie. Oprócz tego ułatwia trawienie, leczy przeziębienia, bóle głowy oraz łagodzi bóle miesiączkowe. 
Świeży imbir możemy dodawać do herbaty, soków, koktajli czy do zup. Sproszkowany idealnie nadaje się do ciast. 

Pamiętajcie, że świeży imbir najlepiej przechowywać w lodówce, owinięty np. papierowym ręcznikiem 


Przepis na krem pomidorowy.

Składniki


- 3 duże papryki 
- włoszczyzna ( marchew, pietruszka, seler, por)
- kawałek imbiru 
- do smaku: sól, pieprz, papryka ostra, oregano


Przygotowanie 

Włoszczyznę kroimy na mniejsze kawałki i gotujemy ok 40min, następnie dodajemy oczyszczoną paprykę i gotujemy do miękkości.
Ugotowaną zupę odstawiamy do wystygnięcia, potem blendujemy. 
Przyprawiamy do smaku imbirem  startym na tarce, solą, pieprzem, oregano oraz papryką ostrą. Nie zapomnijmy dodać na koniec małego kawałka masła.





Zdrowa, pyszna zupa na zimne dni. Jest ona idealna dla dzieci, ponieważ niestety pociechy nie przepadają za warzywami. W zupach krem nie widać tych niedobrych warzyw ;), więc możemy przemycić wiele cennych dla dziecka składników odżywczych. 
Zachęcajmy też dzieci, aby z nami gotowały i nie zapomnijmy nadawać potrawom różnych śmiesznych nazw np. zupa Shreka. Pamiętajmy też,  że dziecko ma wybór. Może samo decydować co zje, a co nie. Dlatego nie zmuszajmy go do jedzenia wszystkiego, bo tym możemy go tylko zniechęcić. 


Pozdrawiam Kasia :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PRZEKONANIA NA DIECIE

Odchudzając się towarzyszą Ci różne myśli. Niektóre z nich wspierają Cię w dążeniu do celu, a inne wręcz przeciwnie. Przekonania. Często utrudniają funkcjonowanie i sprawiają, że nie masz ochoty rozpocząć np. odchudzania, ponieważ w głowie masz stały schemat. Nie uda się, mam takie geny, odchudzanie jest trudne, dieta jest droga, nie wolno jeść po 18. Takich przekonań jest cała masa i wykształcasz je w ciągu swojego życia. Czym są przekonania ? Przekonania są to zasady, zdania, którymi kierujemy się w życiu. Przekonania są uogólnione, tworzone na podstawie doświadczeń. Nie są to fakty. Przekonań nie możemy udowodnić, ale stale szukamy potwierdzenia tego, co myślimy. Są pewnymi hipotezami, którymi żyjemy na co dzień. Czytając ten artykuł, będziesz mogła zweryfikować swoje przekonania, sprawdzić, które z nich są prawdziwie oraz odpowiedzieć sobie na poniższe pytania. Czy przekonania mogą utrudniać odchudzanie? Czy przekonania mogą sabotować moje efekty ? Jak negatywne przekonania...

Wielkanocny sernik

Wszyscy robią fit mazurki i babki Wielkanocne, ja zrobiłam na przekór - sernik Wielkanocny.  Jeżeli, jeszcze nie upiekliście czegoś słodkiego, to polecam zrobić ten sernik, który jest równie słodki, co Wielkanocny mazurek ;)  Składniki  Spód: - 3 szklanki mąki owsianej ( zmielone płatki owsiane ) - 1 żółtko  - 3 łyżki cukru pudru  - 40g masła/ olej kokosowy ( pół szklanki )  Masa:  - 2 opakowania sera twarogowego chudego Klinek  - 1 jogurt naturalny - laska wanilii  - 2 łyżki cukru pudru  - 2 łyżeczki żelatyny  Galaretka truskawkowa  - pół opakowania truskawek  - łyżeczka żelatyny  Wykonanie : Spód: Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i zagnieść ciasto. Wyłożyć nim formę i piec w temperaturze 180 stopni, przez ok 20 minut ( do suchego patyczka) Masa serowa: Wszystkie składniki blendujemy. Żelatynę rozpuszczamy w gorącej wodzie, dokładnie mieszam...

JAK UŁOŻYĆ DIETĘ DLA PAR

Monika wraz ze swoim narzeczonym zgłosili się do mnie, abym pomogła im wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe i pokazała jak mogą gotować szybko bez marnowania jedzenia. Para, głównie miała problem z komponowaniem oraz pomysłami na posiłki. Na samym początku współpracy wysłałam do Moniki wywiad oraz dzienniczek żywieniowy, dzięki czemu poznałam ich smaki, preferencje żywieniowe oraz czego konkretnie oczekują po zastosowaniu się do wskazówek. Porozmawiałyśmy dodatkowo przez komunikator i ustaliłyśmy plan pracy. Przygotowałam dla nich JEDEN jadłospis, ale o różnej kaloryczności . Oczywiście uwzględniając to co lubią jeść najbardziej. Zastanawiasz się dlaczego jeden jadłospis, a nie dwa? Otóż nie musiałam przygotowywać dwóch różnych jadłospisów, a jeden, który zawierał takie same posiłki, a w planie dla partnera znalazły się dodatki, które nie wymagają gotowanie. Abyś nie była zdzwiona, jadłospis był również dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania pary, dlatego każdy dostał swój oso...