Przejdź do głównej zawartości

Krem paprykowy

Dzień dobry ! 

Na dworze robi się coraz chłodniej, zima ponownie zaskakuje. Osobiście nie lubię zimna i takiej pogody, chociaż jak jest mróz i świeci słonko, to ma w sobie urok. 
Na takie zimno polecam pyszne rozgrzewające zupy krem. Dzisiaj krem paprykowy z imbirem. 
Imbir działa rozgrzewająco, bakteriobójczo i nadaje ostrzejszy smak zupie. Oprócz tego ułatwia trawienie, leczy przeziębienia, bóle głowy oraz łagodzi bóle miesiączkowe. 
Świeży imbir możemy dodawać do herbaty, soków, koktajli czy do zup. Sproszkowany idealnie nadaje się do ciast. 

Pamiętajcie, że świeży imbir najlepiej przechowywać w lodówce, owinięty np. papierowym ręcznikiem 


Przepis na krem pomidorowy.

Składniki


- 3 duże papryki 
- włoszczyzna ( marchew, pietruszka, seler, por)
- kawałek imbiru 
- do smaku: sól, pieprz, papryka ostra, oregano


Przygotowanie 

Włoszczyznę kroimy na mniejsze kawałki i gotujemy ok 40min, następnie dodajemy oczyszczoną paprykę i gotujemy do miękkości.
Ugotowaną zupę odstawiamy do wystygnięcia, potem blendujemy. 
Przyprawiamy do smaku imbirem  startym na tarce, solą, pieprzem, oregano oraz papryką ostrą. Nie zapomnijmy dodać na koniec małego kawałka masła.





Zdrowa, pyszna zupa na zimne dni. Jest ona idealna dla dzieci, ponieważ niestety pociechy nie przepadają za warzywami. W zupach krem nie widać tych niedobrych warzyw ;), więc możemy przemycić wiele cennych dla dziecka składników odżywczych. 
Zachęcajmy też dzieci, aby z nami gotowały i nie zapomnijmy nadawać potrawom różnych śmiesznych nazw np. zupa Shreka. Pamiętajmy też,  że dziecko ma wybór. Może samo decydować co zje, a co nie. Dlatego nie zmuszajmy go do jedzenia wszystkiego, bo tym możemy go tylko zniechęcić. 


Pozdrawiam Kasia :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JAK UŁOŻYĆ DIETĘ DLA PAR

Monika wraz ze swoim narzeczonym zgłosili się do mnie, abym pomogła im wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe i pokazała jak mogą gotować szybko bez marnowania jedzenia. Para, głównie miała problem z komponowaniem oraz pomysłami na posiłki. Na samym początku współpracy wysłałam do Moniki wywiad oraz dzienniczek żywieniowy, dzięki czemu poznałam ich smaki, preferencje żywieniowe oraz czego konkretnie oczekują po zastosowaniu się do wskazówek. Porozmawiałyśmy dodatkowo przez komunikator i ustaliłyśmy plan pracy. Przygotowałam dla nich JEDEN jadłospis, ale o różnej kaloryczności . Oczywiście uwzględniając to co lubią jeść najbardziej. Zastanawiasz się dlaczego jeden jadłospis, a nie dwa? Otóż nie musiałam przygotowywać dwóch różnych jadłospisów, a jeden, który zawierał takie same posiłki, a w planie dla partnera znalazły się dodatki, które nie wymagają gotowanie. Abyś nie była zdzwiona, jadłospis był również dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania pary, dlatego każdy dostał swój oso

CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ ?

CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ ? Będzie szczerze. Bez owijania w bawełnę. Jest okres pomaturalny i zastanawiasz się czy warto wybrać się na dietetykę. Pewnie masz milion wątpliwości jak wyglądają studia, jak się na nie dostać, a przede wszystkim czy jest po tym praca. Bierz kawę lub herbatę, siadaj i czytaj ! Co zrobić, aby dostać się na dietetykę? Moja historia pokazuje, że można dostać się na dietetykę, nie będąc na biol-chemie. Ja byłam w klasie medialnej, stworzonej pod kierunek dziennikarstwa lub artystyczne. Taki był pierwotny zamysł – dziennikarstwo. Jednak przy wyborze przedmiotu na maturę stwierdziłam, że muszę mieć konkret zawód, idę na medycynę. Brzmi śmiesznie, ale cóż. Wiedziałam, że przez rok nie nauczę się całej chemii, biologii na poziomie rozszerzonym, więc postawiłam tylko na chemię. I to jest pierwsza ważna informacja ! Chcesz dostać się na dietetykę? Możesz być w obojętnie jakiej klasie, ale musisz zdać maturę np. z biologii, chemii, matematyki, fizyki.

ZDROWE SŁODYCZE - HIT CZY KIT ?

ZDROWE SŁODYCZE. HIT CZY KIT ? Stale mówię o zamiennikach tradycyjnych słodyczy i wskazuję Wam polecane produkty. Idąc tym tropem, możecie pomyśleć, że są one zdrowe. Ale czy na pewno ? Oczywiście stanowią zdrowszą wersję tradycyjnych słodkości. W większości produkty te opierają się na suszonych owocach (np. daktyle), orzechach, wiórkach kokosowych, bananach, kakao oraz innych dodatków . Dzięki temu są takie słodkie i smaczne. Jednak czy każde zamienniki słodyczy są okej ? Nie zawsze ! Zdrowe słodycze rozłożone na czynniki pierwsze. Zazwyczaj główny składnik to daktyle. Suszone owoce, które dają pożądaną konsystencję oraz słodki smak. Pamiętaj ! Kupując suszone owoce sprawdź skład ! Przeanalizuj czy nie zawierają cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, nie są kandyzowane oraz niesiarkowane. Drugą stroną medalu jest to, że takie owoce to też cukry proste, które mogą nieźle podnieść poziom cukru we krwi, nie zahamują głodu, a tylko mogą go wzmóc. Dlatego osoby chorujące n