Przejdź do głównej zawartości

Gdzie szukać motywacji ?



O tym co to jest motywacja i jak zmotywować się do działania, pisałam w ostatnich artykułach. Dzisiaj chciałabym się skupić na tym, gdzie szukać motywacji. Prawdę mówiąc motywację można znaleźć wszędzie. W domu, pracy, w uśmiechu drugiej osoby, w szafie czy w poradni dietetycznej. 

W szafie 
Otwórz ją i zrób przegląd wszystkich ubrań jakie masz, kupiłaś w przeszłości, a ich nie założyłaś. Zastanów się dlaczego. Czyżby czekały na to, aż schudniesz ? Może stwierdziłaś, że kiedyś je ubierzesz gdy przyjdzie lepszy moment, okazja ?  Chciałam Cię zapytać dlaczego czekasz, aż wydarzy się coś lepszego, nowego ? 
Może zamiast czekać na ten właściwy moment, zaczniesz zmiany ? Ta sukienka, która kupiłaś, bo myślałaś, że schudniesz i ją założysz powinna zmotywować cię  chociażby do pójścia na zajęcia fitness. Taki mały krok do zmiany. 

W oczach drugiej osoby 
Widziałaś ten podziw, radość gdy udało się coś osiągnąć? Może to jest ten impuls do działania? Bliscy mogą wspomóc w walce o lepsze Ja, jednak trzeba ich po pierwsze o to poprosić, a po drugie wytłumaczyć dlaczego zmiana jest dla Was ważna i jak mogą Wam pomóc. Przede wszystkim nie bójcie się prosić o nią. To nic nie kosztuje, a możecie zyskać wiele dobrego. 

Porada u specjalisty 
Jeśli szukasz motywacji z zewnątrz idealnym rozwiązaniem będzie udanie się po poradę do dietetyka (jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy), wizyta u coacha lub wręcz u psychologa. Osoby te, pomogą wyznaczyć cel Twojej zmiany, rozłożą go na mniejsze etapy, abyś nie czuł się przytłoczony nadmiarem obowiązków. Dodatkowo stałe kontrole pozwolą monitorować postępy oraz wdrażać skuteczne metody przeciwdziałania porażce lub w kryzysowych momentach będziesz miał możliwość porozmawiania i ponownie przypomnisz sobie co dla ciebie jest ważne. 

W swojej historii 
Zdarzyły się momenty przełomowe w Twoim życiu ? Przypuśćmy udało się osiągnąć cel do, którego długo dążyłaś? Postaraj się wrócić do tego pamięcią i przypomnij sobie jak motywowałaś się do działania. Jak zależało Ci na tym, aby coś zmienić, osiągnąć coś. Zdarzały się kryzysy, porażki, ale wszystko to można przekuć w doświadczenie. 
Doświadczenie, dzięki któremu jesteś silniejsza, znasz swoje nie tylko mocne ale i słabe strony. Może warto to wykorzystać ? 


A Was kto najczęściej motywuje do działanie ? Albo szukacie motywacji w zupełnie innym miejscu ? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JAK UŁOŻYĆ DIETĘ DLA PAR

Monika wraz ze swoim narzeczonym zgłosili się do mnie, abym pomogła im wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe i pokazała jak mogą gotować szybko bez marnowania jedzenia. Para, głównie miała problem z komponowaniem oraz pomysłami na posiłki. Na samym początku współpracy wysłałam do Moniki wywiad oraz dzienniczek żywieniowy, dzięki czemu poznałam ich smaki, preferencje żywieniowe oraz czego konkretnie oczekują po zastosowaniu się do wskazówek. Porozmawiałyśmy dodatkowo przez komunikator i ustaliłyśmy plan pracy. Przygotowałam dla nich JEDEN jadłospis, ale o różnej kaloryczności . Oczywiście uwzględniając to co lubią jeść najbardziej. Zastanawiasz się dlaczego jeden jadłospis, a nie dwa? Otóż nie musiałam przygotowywać dwóch różnych jadłospisów, a jeden, który zawierał takie same posiłki, a w planie dla partnera znalazły się dodatki, które nie wymagają gotowanie. Abyś nie była zdzwiona, jadłospis był również dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania pary, dlatego każdy dostał swój oso

CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ ?

CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ ? Będzie szczerze. Bez owijania w bawełnę. Jest okres pomaturalny i zastanawiasz się czy warto wybrać się na dietetykę. Pewnie masz milion wątpliwości jak wyglądają studia, jak się na nie dostać, a przede wszystkim czy jest po tym praca. Bierz kawę lub herbatę, siadaj i czytaj ! Co zrobić, aby dostać się na dietetykę? Moja historia pokazuje, że można dostać się na dietetykę, nie będąc na biol-chemie. Ja byłam w klasie medialnej, stworzonej pod kierunek dziennikarstwa lub artystyczne. Taki był pierwotny zamysł – dziennikarstwo. Jednak przy wyborze przedmiotu na maturę stwierdziłam, że muszę mieć konkret zawód, idę na medycynę. Brzmi śmiesznie, ale cóż. Wiedziałam, że przez rok nie nauczę się całej chemii, biologii na poziomie rozszerzonym, więc postawiłam tylko na chemię. I to jest pierwsza ważna informacja ! Chcesz dostać się na dietetykę? Możesz być w obojętnie jakiej klasie, ale musisz zdać maturę np. z biologii, chemii, matematyki, fizyki.

ZDROWE SŁODYCZE - HIT CZY KIT ?

ZDROWE SŁODYCZE. HIT CZY KIT ? Stale mówię o zamiennikach tradycyjnych słodyczy i wskazuję Wam polecane produkty. Idąc tym tropem, możecie pomyśleć, że są one zdrowe. Ale czy na pewno ? Oczywiście stanowią zdrowszą wersję tradycyjnych słodkości. W większości produkty te opierają się na suszonych owocach (np. daktyle), orzechach, wiórkach kokosowych, bananach, kakao oraz innych dodatków . Dzięki temu są takie słodkie i smaczne. Jednak czy każde zamienniki słodyczy są okej ? Nie zawsze ! Zdrowe słodycze rozłożone na czynniki pierwsze. Zazwyczaj główny składnik to daktyle. Suszone owoce, które dają pożądaną konsystencję oraz słodki smak. Pamiętaj ! Kupując suszone owoce sprawdź skład ! Przeanalizuj czy nie zawierają cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, nie są kandyzowane oraz niesiarkowane. Drugą stroną medalu jest to, że takie owoce to też cukry proste, które mogą nieźle podnieść poziom cukru we krwi, nie zahamują głodu, a tylko mogą go wzmóc. Dlatego osoby chorujące n