Przejdź do głównej zawartości

Jak schudnąć z głową ?

Czy Waszym postanowieniem noworocznym było schudnąć, przejść na zdrową dietę? Jeżeli tak, to dobrze trafiliście :) Na blogu pojawi się cykl wpisów, o tym, jak zdrowo schudnąć z głową. Bez stosowania głodówek, wyrzeczeń, czy modnych diet. Jesteście na to gotowi ? To zapraszam !

Na początku chciałabym Wam powiedzieć, że dieta, to nie jest nic złego. Z definicji dieta, jest to sposób żywienia, polegający na dostarczaniu do organizmu składników odżywczych w odpowiednich ilościach. To wszystko to, co na co dzień jemy. Jak widzicie, w definicji nie kryją się żadne głodówki, odmawianie sobie, czy inne "złe słowa" kojarzone z dietą.
Dieta powinna być indywidualna. Powinna uwzględniać naszą masę ciała, wzrost, wiek, płeć, stan fizjologiczny, choroby oraz aktywność fizyczną i zawodową. Trzeba zdać sobie sprawę, że nie każda dieta będzie dla nas odpowiednia. Inaczej na dietę zareaguje nasza ciocia, która przypuśćmy waży 80 kg, a inaczej osoba, która waży 55 kg. Dlatego, warto udać się na wizytę do dietetyka, lub samemu dokładnie rozpisać sobie dietę.
Najważniejsze jest to, aby zrozumieć, że nasz organizm potrzebuje chwili, aby zdać sobie sprawę, że coś się zmienia. Utrata dużej masy ciała nie nastąpi w tydzień. Na to potrzeba czasu. Na początku organizm może się bronić, możemy częściej odczuwać głód, niepokój, rozdrażnienie. To tylko chwilowe efekty uboczne. Mijają zazwyczaj w ciągu tygodnia, jak nasz organizm zrozumie, że dzieją się nowe, korzystne dla niego zmiany. Zaczniemy zauważać pierwsze rezultaty, a organizm podziękuje nam za to, że zdrowo się odżywiamy, np. poprzez utratę tkanki tłuszczowej, lepsze samopoczucie, wzrost energii, lepszą odporność.
Dietę, można rozpocząć metodą małych kroków. Wprowadzając niewielkie zmiany w swoim codziennym odżywaniu ( jest to opcja dla leniuszków, które nagle nie chcą wszystkiego zmieniać :P). Dlatego, zapraszam Cię do moich poprzednich postów, w których pisałam, jak wdrażać zdrowe nawyki żywieniowe ( Zdrowe nawyki żywieniowe cz.I  Zdrowe nawyki żywieniowe cz.II  ).
Powoli zaczniesz się przekonywać, że ma to sens i czujesz się lepiej. Jeszcze jak dodasz aktywność fizyczną ( minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut), to sukces murowany.


Zmotywowani ? Gotowi do działania ? Zaczynamy zmiany na lepsze ! Najlepszy czas na działanie jest TERAZ !



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JAK UŁOŻYĆ DIETĘ DLA PAR

Monika wraz ze swoim narzeczonym zgłosili się do mnie, abym pomogła im wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe i pokazała jak mogą gotować szybko bez marnowania jedzenia. Para, głównie miała problem z komponowaniem oraz pomysłami na posiłki. Na samym początku współpracy wysłałam do Moniki wywiad oraz dzienniczek żywieniowy, dzięki czemu poznałam ich smaki, preferencje żywieniowe oraz czego konkretnie oczekują po zastosowaniu się do wskazówek. Porozmawiałyśmy dodatkowo przez komunikator i ustaliłyśmy plan pracy. Przygotowałam dla nich JEDEN jadłospis, ale o różnej kaloryczności . Oczywiście uwzględniając to co lubią jeść najbardziej. Zastanawiasz się dlaczego jeden jadłospis, a nie dwa? Otóż nie musiałam przygotowywać dwóch różnych jadłospisów, a jeden, który zawierał takie same posiłki, a w planie dla partnera znalazły się dodatki, które nie wymagają gotowanie. Abyś nie była zdzwiona, jadłospis był również dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania pary, dlatego każdy dostał swój oso

CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ ?

CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ ? Będzie szczerze. Bez owijania w bawełnę. Jest okres pomaturalny i zastanawiasz się czy warto wybrać się na dietetykę. Pewnie masz milion wątpliwości jak wyglądają studia, jak się na nie dostać, a przede wszystkim czy jest po tym praca. Bierz kawę lub herbatę, siadaj i czytaj ! Co zrobić, aby dostać się na dietetykę? Moja historia pokazuje, że można dostać się na dietetykę, nie będąc na biol-chemie. Ja byłam w klasie medialnej, stworzonej pod kierunek dziennikarstwa lub artystyczne. Taki był pierwotny zamysł – dziennikarstwo. Jednak przy wyborze przedmiotu na maturę stwierdziłam, że muszę mieć konkret zawód, idę na medycynę. Brzmi śmiesznie, ale cóż. Wiedziałam, że przez rok nie nauczę się całej chemii, biologii na poziomie rozszerzonym, więc postawiłam tylko na chemię. I to jest pierwsza ważna informacja ! Chcesz dostać się na dietetykę? Możesz być w obojętnie jakiej klasie, ale musisz zdać maturę np. z biologii, chemii, matematyki, fizyki.

ZDROWE SŁODYCZE - HIT CZY KIT ?

ZDROWE SŁODYCZE. HIT CZY KIT ? Stale mówię o zamiennikach tradycyjnych słodyczy i wskazuję Wam polecane produkty. Idąc tym tropem, możecie pomyśleć, że są one zdrowe. Ale czy na pewno ? Oczywiście stanowią zdrowszą wersję tradycyjnych słodkości. W większości produkty te opierają się na suszonych owocach (np. daktyle), orzechach, wiórkach kokosowych, bananach, kakao oraz innych dodatków . Dzięki temu są takie słodkie i smaczne. Jednak czy każde zamienniki słodyczy są okej ? Nie zawsze ! Zdrowe słodycze rozłożone na czynniki pierwsze. Zazwyczaj główny składnik to daktyle. Suszone owoce, które dają pożądaną konsystencję oraz słodki smak. Pamiętaj ! Kupując suszone owoce sprawdź skład ! Przeanalizuj czy nie zawierają cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, nie są kandyzowane oraz niesiarkowane. Drugą stroną medalu jest to, że takie owoce to też cukry proste, które mogą nieźle podnieść poziom cukru we krwi, nie zahamują głodu, a tylko mogą go wzmóc. Dlatego osoby chorujące n